68 Borja PES 2008
| Name | Borja |
|---|---|
| Full Name | Borja Fernández |
| ID | 3544 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Valladolid |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
73
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
78
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
76
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
56
Swerve
71
Header
72
Jump
74
Technique
65
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Borja |
|---|---|
| Full Name | Borja Fernández |
| ID | 3544 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Valladolid |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
