76 Borja PES 2010
| Name | Borja |
|---|---|
| Full Name | Borja Fernández |
| ID | 3544 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valladolid |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
70
Defence
76
Body Balance
82
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
78
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
79
Shot Power
67
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
71
Header
72
Jump
79
Technique
65
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Borja |
|---|---|
| Full Name | Borja Fernández |
| ID | 3544 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valladolid |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
