72 Boulezoze (Boulahrouz) PES 2010
| Name | Boulezoze |
|---|---|
| Real Name | Boulahrouz |
| Full Name | Khalid Boulahrouz |
| ID | 71730 |
| Real ID | 6194 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
79
Defence
83
Body Balance
82
Stamina
73
Top Speed
74
Acceleration
85
Response
75
Agility
66
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
78
Shot Power
56
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
60
Swerve
74
Header
80
Jump
66
Technique
65
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
- S09 Covering
- P02 Deep Cover
| Name | Boulezoze |
|---|---|
| Real Name | Boulahrouz |
| Full Name | Khalid Boulahrouz |
| ID | 71730 |
| Real ID | 6194 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
