64 Bourillon PES 2008
| Name | Bourillon |
|---|---|
| Full Name | Grégory Bourillon |
| ID | 7857 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
75
Defence
78
Body Balance
71
Stamina
82
Top Speed
72
Acceleration
75
Response
70
Agility
64
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
77
Shot Power
58
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
62
Swerve
72
Header
77
Jump
72
Technique
55
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Bourillon |
|---|---|
| Full Name | Grégory Bourillon |
| ID | 7857 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
