71 Bourillon PES 2010
| Name | Bourillon |
|---|---|
| Full Name | Grégory Bourillon |
| ID | 7857 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
75
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
70
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
77
Shot Power
58
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
62
Swerve
72
Header
77
Jump
75
Technique
62
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Bourillon |
|---|---|
| Full Name | Grégory Bourillon |
| ID | 7857 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
