77 Braaten PES 2009
| Name | Braaten |
|---|---|
| Full Name | Daniel Braaten |
| ID | 32025 |
| Nationality | Norway |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | Norway |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
46
Defence
82
Body Balance
75
Stamina
84
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
82
Agility
86
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
80
Shot Power
68
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
77
Swerve
70
Header
77
Jump
88
Technique
80
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Outside of the Boot
| Name | Braaten |
|---|---|
| Full Name | Daniel Braaten |
| ID | 32025 |
| Nationality | Norway |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | Norway |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

