70 Bretain (C. Brunt) PES 2008
| Name | Bretain |
|---|---|
| Real Name | C. Brunt |
| Full Name | Chris Brunt |
| ID | 97675 |
| Real ID | 32139 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
56
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
71
Agility
78
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
86
Shot Power
68
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
73
Swerve
67
Header
72
Jump
76
Technique
68
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bretain |
|---|---|
| Real Name | C. Brunt |
| Full Name | Chris Brunt |
| ID | 97675 |
| Real ID | 32139 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
