71 Brunt PES 2009
| Name | Brunt |
|---|---|
| Full Name | Chris Brunt |
| ID | 32139 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | West Midlands Stripes |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
56
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
71
Agility
78
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
85
Shot Power
68
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
86
Swerve
67
Header
72
Jump
76
Technique
68
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Passing
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Brunt |
|---|---|
| Full Name | Chris Brunt |
| ID | 32139 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | West Midlands Stripes |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

