69 Butin PES 2010
| Name | Butin |
|---|---|
| Full Name | Édouard Butin |
| ID | 38192 |
| Nationality | France |
| Club | FC Sochaux-Montbéliard |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
36
Defence
78
Body Balance
71
Stamina
81
Top Speed
80
Acceleration
70
Response
73
Agility
78
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
80
Shot Power
69
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
52
Swerve
70
Header
72
Jump
77
Technique
72
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Butin |
|---|---|
| Full Name | Édouard Butin |
| ID | 38192 |
| Nationality | France |
| Club | FC Sochaux-Montbéliard |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
