84 Buzo PES 2009
| Name | Buzo |
|---|---|
| ID | 68059 |
| Real ID | 2523 |
| Nationality | Germany |
| Club | Ireland |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 141 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
84
Defence
91
Body Balance
58
Stamina
67
Top Speed
79
Acceleration
90
Response
73
Agility
60
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
54
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
81
Shot Power
50
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
50
Swerve
50
Header
84
Jump
51
Technique
66
Aggression
73
Mentality
84
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Penalties
- Penalty Stopper
| Name | Buzo |
|---|---|
| ID | 68059 |
| Real ID | 2523 |
| Nationality | Germany |
| Club | Ireland |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 141 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
