83 Buzo PES 2010
| Name | Buzo |
|---|---|
| ID | 68059 |
| Real ID | 2523 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
84
Defence
87
Body Balance
58
Stamina
67
Top Speed
79
Acceleration
90
Response
73
Agility
63
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
54
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
81
Shot Power
55
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
50
Swerve
50
Header
84
Jump
60
Technique
66
Aggression
73
Mentality
84
GK Skills
78
Team Work
5
Condition
Skills
- S04 PK Taker
- S11 Penalty Saver
| Name | Buzo |
|---|---|
| ID | 68059 |
| Real ID | 2523 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 15 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
