78 C. Rodríguez PES 2008
| Name | C. Rodríguez |
|---|---|
| Full Name | Clemente Rodríguez |
| ID | 2753 |
| Nationality | Argentina |
| Club | RCD Espanyol |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 166cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
63
Defence
71
Body Balance
84
Stamina
95
Top Speed
86
Acceleration
76
Response
83
Agility
71
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
80
Shot Power
68
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
61
Swerve
73
Header
80
Jump
73
Technique
75
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | C. Rodríguez |
|---|---|
| Full Name | Clemente Rodríguez |
| ID | 2753 |
| Nationality | Argentina |
| Club | RCD Espanyol |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 166cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
