79 C. Rodriguez PES 2009
| Name | C. Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Clemente RodrÃguez |
| ID | 2753 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Spartak Moscow |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 166cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
63
Defence
71
Body Balance
91
Stamina
82
Top Speed
84
Acceleration
76
Response
81
Agility
73
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
83
Shot Power
68
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
61
Swerve
73
Header
80
Jump
73
Technique
75
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
| Name | C. Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Clemente RodrÃguez |
| ID | 2753 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Spartak Moscow |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 166cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
