78 C. Vela PES 2010
| Name | C. Vela |
|---|---|
| Full Name | Carlos Vela |
| ID | 33701 |
| Nationality | Mexico |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
48
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
86
Acceleration
78
Response
85
Agility
85
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
79
Shot Power
77
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
74
Header
78
Jump
85
Technique
83
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S14 Quick Turn
- Dribbling
- Scoring
| Name | C. Vela |
|---|---|
| Full Name | Carlos Vela |
| ID | 33701 |
| Nationality | Mexico |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
