67 Vela PES 2008
| Name | Vela |
|---|---|
| Full Name | Carlos Vela |
| ID | 33701 |
| Nationality | Mexico |
| Club | CA Osasuna |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
48
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
79
Shot Power
75
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
75
Header
76
Jump
78
Technique
76
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- One-Touch Pass
| Name | Vela |
|---|---|
| Full Name | Carlos Vela |
| ID | 33701 |
| Nationality | Mexico |
| Club | CA Osasuna |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
