64 Cabaye PES 2008
| Name | Cabaye |
|---|---|
| Full Name | Yohan Cabaye |
| ID | 30447 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Metropole |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
62
Defence
71
Body Balance
74
Stamina
79
Top Speed
79
Acceleration
65
Response
83
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
83
Shot Power
60
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
73
Swerve
63
Header
77
Jump
77
Technique
65
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Cabaye |
|---|---|
| Full Name | Yohan Cabaye |
| ID | 30447 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Metropole |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
