75 Cabaye PES 2009
| Name | Cabaye |
|---|---|
| Full Name | Yohan Cabaye |
| ID | 30447 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
69
Defence
78
Body Balance
84
Stamina
80
Top Speed
81
Acceleration
82
Response
83
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
83
Shot Power
69
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
77
Swerve
70
Header
77
Jump
77
Technique
69
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
| Name | Cabaye |
|---|---|
| Full Name | Yohan Cabaye |
| ID | 30447 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
