72 Caetano P. PES 2008
| Name | Caetano P. |
|---|---|
| ID | 37164 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 70 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
68
Defence
79
Body Balance
65
Stamina
58
Top Speed
68
Acceleration
81
Response
66
Agility
49
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
75
Shot Power
43
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
43
Swerve
45
Header
78
Jump
54
Technique
58
Aggression
63
Mentality
74
GK Skills
69
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Caetano P. |
|---|---|
| ID | 37164 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 70 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
