66 Caetano P. PES 2009
| Name | Caetano P. |
|---|---|
| ID | 37164 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
40
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
77
Shot Power
74
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
68
Swerve
67
Header
74
Jump
78
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Caetano P. |
|---|---|
| ID | 37164 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players