75 Caicedo PES 2010
| Name | Caicedo |
|---|---|
| ID | 35585 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | Ecuador |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
34
Defence
84
Body Balance
74
Stamina
84
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
70
Agility
86
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
82
Shot Power
73
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
69
Header
74
Jump
80
Technique
79
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
55
Team Work
4
Condition
Skills
- S16 One-Footed Roulette
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Caicedo |
|---|---|
| ID | 35585 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | Ecuador |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

