75 Cana PES 2008
| Name | Cana |
|---|---|
| Full Name | Lorik Cana |
| ID | 5566 |
| Nationality | Albania |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
72
Defence
80
Body Balance
76
Stamina
84
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
75
Agility
77
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
79
Shot Power
68
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
65
Swerve
70
Header
75
Jump
75
Technique
64
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Centre
| Name | Cana |
|---|---|
| Full Name | Lorik Cana |
| ID | 5566 |
| Nationality | Albania |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
