77 Cana PES 2009
| Name | Cana |
|---|---|
| Full Name | Lorik Cana |
| ID | 5566 |
| Nationality | Albania |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
72
Defence
82
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
80
Shot Power
66
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
65
Swerve
70
Header
75
Jump
75
Technique
64
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Shooting from Distance
- Centre
| Name | Cana |
|---|---|
| Full Name | Lorik Cana |
| ID | 5566 |
| Nationality | Albania |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
