68 Carlitos PES 2008
| Name | Carlitos |
|---|---|
| ID | 8931 |
| Nationality | Portugal |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
35
Defence
72
Body Balance
81
Stamina
77
Top Speed
81
Acceleration
69
Response
83
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
82
Shot Power
67
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
64
Swerve
68
Header
79
Jump
75
Technique
70
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Carlitos |
|---|---|
| ID | 8931 |
| Nationality | Portugal |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
