65 Carlitos PES 2009
| Name | Carlitos |
|---|---|
| ID | 8931 |
| Nationality | Portugal |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
35
Defence
74
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
81
Acceleration
69
Response
83
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
82
Shot Power
67
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
73
Swerve
68
Header
80
Jump
75
Technique
73
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Carlitos |
|---|---|
| ID | 8931 |
| Nationality | Portugal |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
