83 Cashoo (Cafu) PES 2009
| Name | Cashoo |
|---|---|
| Real Name | Cafu |
| ID | 67161 |
| Real ID | 1625 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Austria |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 38 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 1409 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
62
Defence
77
Body Balance
84
Stamina
81
Top Speed
80
Acceleration
75
Response
77
Agility
82
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
82
Shot Power
64
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
73
Jump
80
Technique
83
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
89
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Cashoo |
|---|---|
| Real Name | Cafu |
| ID | 67161 |
| Real ID | 1625 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Austria |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 38 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 1409 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
