88 Cashoo (Cafu) PES 2010
| Name | Cashoo |
|---|---|
| Real Name | Cafu |
| ID | 67161 |
| Real ID | 1625 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
66
Defence
78
Body Balance
92
Stamina
85
Top Speed
81
Acceleration
76
Response
79
Agility
84
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
82
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
76
Swerve
72
Header
75
Jump
82
Technique
85
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
90
Team Work
7
Condition
Skills
- P01 Overlapping Run
- Dribbling
- Side
| Name | Cashoo |
|---|---|
| Real Name | Cafu |
| ID | 67161 |
| Real ID | 1625 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players