67 Catermole PES 2008
| Name | Catermole |
|---|---|
| Full Name | Lee Cattermole |
| ID | 33916 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
64
Defence
79
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
76
Agility
74
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
77
Jump
71
Technique
78
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Centre
| Name | Catermole |
|---|---|
| Full Name | Lee Cattermole |
| ID | 33916 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
