81 Ceara PES 2010
| Name | Ceara |
|---|---|
| ID | 35260 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
65
Defence
72
Body Balance
86
Stamina
76
Top Speed
82
Acceleration
80
Response
83
Agility
78
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
78
Shot Power
62
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
78
Swerve
66
Header
75
Jump
78
Technique
82
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S13 Long Throw
- Side
| Name | Ceara |
|---|---|
| ID | 35260 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
