62 Chirne (Chikhaoui) PES 2008
| Name | Chirne |
|---|---|
| Real Name | Chikhaoui |
| ID | 99980 |
| Real ID | 34444 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
33
Defence
68
Body Balance
83
Stamina
72
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
77
Agility
72
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
65
Swerve
77
Header
78
Jump
77
Technique
79
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
57
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Chirne |
|---|---|
| Real Name | Chikhaoui |
| ID | 99980 |
| Real ID | 34444 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
