74 Chirne (Chikhaoui) PES 2009
| Name | Chirne |
|---|---|
| Real Name | Chikhaoui |
| ID | 99980 |
| Real ID | 34444 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
33
Defence
85
Body Balance
80
Stamina
87
Top Speed
80
Acceleration
80
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
76
Shot Power
76
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
65
Swerve
77
Header
78
Jump
77
Technique
79
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Chirne |
|---|---|
| Real Name | Chikhaoui |
| ID | 99980 |
| Real ID | 34444 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
