82 Chybnaskiy (D. Chygrynskiy) PES 2010
| Name | Chybnaskiy |
|---|---|
| Real Name | D. Chygrynskiy |
| Full Name | Dmytro Chygrynskiy |
| ID | 96595 |
| Real ID | 31059 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
86
Defence
84
Body Balance
82
Stamina
80
Top Speed
71
Acceleration
84
Response
73
Agility
82
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
78
Shot Power
63
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
75
Header
73
Jump
78
Technique
64
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
- S09 Covering
- S10 DF Leader
- P18 Extra Attacker
| Name | Chybnaskiy |
|---|---|
| Real Name | D. Chygrynskiy |
| Full Name | Dmytro Chygrynskiy |
| ID | 96595 |
| Real ID | 31059 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 85kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
