70 Chygrynskiy PES 2009
| Name | Chygrynskiy |
|---|---|
| Full Name | Dmytro Chygrynskiy |
| ID | 31059 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
73
Defence
80
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
74
Response
68
Agility
67
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
72
Shot Power
58
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
56
Swerve
74
Header
73
Jump
67
Technique
55
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Covering
| Name | Chygrynskiy |
|---|---|
| Full Name | Dmytro Chygrynskiy |
| ID | 31059 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

