72 Chyordakoi PES 2010
| Name | Chyordakoi |
|---|---|
| ID | 53906 |
| Nationality | Russia |
| Club | F.C. Kholugavinsk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
73
Body Balance
60
Stamina
66
Top Speed
70
Acceleration
83
Response
71
Agility
50
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
49
Short Pass Speed
51
Long Pass Accuracy
52
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
43
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
42
Swerve
45
Header
81
Jump
50
Technique
65
Aggression
70
Mentality
73
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Chyordakoi |
|---|---|
| ID | 53906 |
| Nationality | Russia |
| Club | F.C. Kholugavinsk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
