63 Collins PES 2008
| Name | Collins |
|---|---|
| Full Name | James Collins |
| ID | 9541 |
| Nationality | Wales |
| Club | West Ham United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
75
Defence
83
Body Balance
72
Stamina
78
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
68
Agility
64
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
68
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
53
Swerve
81
Header
74
Jump
63
Technique
57
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Collins |
|---|---|
| Full Name | James Collins |
| ID | 9541 |
| Nationality | Wales |
| Club | West Ham United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
