66 Conaizo (J. Collins) PES 2010
| Name | Conaizo |
|---|---|
| Real Name | J. Collins |
| Full Name | James Collins |
| ID | 75077 |
| Real ID | 9541 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 90kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
75
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
72
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
68
Agility
70
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
68
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
53
Swerve
81
Header
74
Jump
70
Technique
57
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Conaizo |
|---|---|
| Real Name | J. Collins |
| Full Name | James Collins |
| ID | 75077 |
| Real ID | 9541 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 90kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
