68 Cordeiro PES 2010
| Name | Cordeiro |
|---|---|
| ID | 38927 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
62
Defence
68
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
79
Acceleration
72
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
74
Shot Power
62
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
66
Swerve
63
Header
73
Jump
74
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Cordeiro |
|---|---|
| ID | 38927 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players