71 Corona PES 2008
| Name | Corona |
|---|---|
| Full Name | Corona |
| ID | 33205 |
| Nationality | Spain |
| Club | UD Almería |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
50
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
76
Agility
82
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
72
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
66
Header
71
Jump
84
Technique
72
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Corona |
|---|---|
| Full Name | Corona |
| ID | 33205 |
| Nationality | Spain |
| Club | UD Almería |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
