71 Corona PES 2010
| Name | Corona |
|---|---|
| Full Name | Corona |
| ID | 33205 |
| Nationality | Spain |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
50
Defence
70
Body Balance
74
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
78
Agility
82
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
72
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
70
Swerve
69
Header
74
Jump
84
Technique
72
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | Corona |
|---|---|
| Full Name | Corona |
| ID | 33205 |
| Nationality | Spain |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
