75 Crayton PES 2009
| Name | Crayton |
|---|---|
| ID | 36626 |
| Nationality | Liberia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
74
Defence
82
Body Balance
58
Stamina
69
Top Speed
68
Acceleration
84
Response
63
Agility
50
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
46
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
76
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
42
Swerve
43
Header
83
Jump
49
Technique
57
Aggression
68
Mentality
78
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Crayton |
|---|---|
| ID | 36626 |
| Nationality | Liberia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 77kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players