97 Cwarim (Cruyff) PES 2008
| Name | Cwarim |
|---|---|
| Real Name | Cruyff |
| Full Name | Johan Cruyff |
| ID | 67933 |
| Real ID | 2397 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
98
Attack
30
Defence
82
Body Balance
90
Stamina
87
Top Speed
96
Acceleration
94
Response
88
Agility
96
Dribble Accuracy
97
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
94
Shot Accuracy
83
Shot Power
98
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
92
Swerve
74
Header
88
Jump
97
Technique
88
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
99
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Positioning
- Reaction
- Passing
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Side
- One-Touch Pass
| Name | Cwarim |
|---|---|
| Real Name | Cruyff |
| Full Name | Johan Cruyff |
| ID | 67933 |
| Real ID | 2397 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
