92 Cwarim (Cruyff) PES 2010
| Name | Cwarim |
|---|---|
| Real Name | Cruyff |
| Full Name | Johan Cruyff |
| ID | 67933 |
| Real ID | 2397 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
98
Attack
35
Defence
75
Body Balance
80
Stamina
86
Top Speed
90
Acceleration
92
Response
85
Agility
95
Dribble Accuracy
97
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
88
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
77
Shot Power
97
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
90
Swerve
74
Header
85
Jump
95
Technique
80
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
98
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S14 Quick Turn
- P07 Mazing Run
- P20 Talisman
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Positioning
- Side
| Name | Cwarim |
|---|---|
| Real Name | Cruyff |
| Full Name | Johan Cruyff |
| ID | 67933 |
| Real ID | 2397 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players