67 D. Jones PES 2008
| Name | D. Jones |
|---|---|
| Full Name | David Jones |
| ID | 7170 |
| Nationality | England |
| Club | Derby County |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
60
Defence
70
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
73
Acceleration
67
Response
70
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
67
Header
76
Jump
78
Technique
63
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | D. Jones |
|---|---|
| Full Name | David Jones |
| ID | 7170 |
| Nationality | England |
| Club | Derby County |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
