69 D. Jones PES 2010
| Name | D. Jones |
|---|---|
| Full Name | David Jones |
| ID | 7170 |
| Nationality | England |
| Club | Wolves |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
60
Defence
70
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
79
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
67
Header
76
Jump
78
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | D. Jones |
|---|---|
| Full Name | David Jones |
| ID | 7170 |
| Nationality | England |
| Club | Wolves |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
