82 D. Lugano PES 2010
| Name | D. Lugano |
|---|---|
| Full Name | Diego Lugano |
| ID | 30173 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Fenerbahçe Sk |
| National Team | Uruguay |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
83
Defence
85
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
82
Response
71
Agility
68
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
50
Shot Accuracy
85
Shot Power
54
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
52
Swerve
83
Header
84
Jump
68
Technique
57
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S09 Covering
- S10 DF Leader
| Name | D. Lugano |
|---|---|
| Full Name | Diego Lugano |
| ID | 30173 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Fenerbahçe Sk |
| National Team | Uruguay |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

