84 D. Stankvic PES 2008
| Name | D. Stankvic |
|---|---|
| Full Name | Dejan Stanković |
| ID | 66791 |
| Real ID | 1255 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
58
Defence
80
Body Balance
81
Stamina
92
Top Speed
85
Acceleration
85
Response
85
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
86
Shot Power
83
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
76
Swerve
80
Header
78
Jump
83
Technique
82
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Reaction
- Shooting from Distance
| Name | D. Stankvic |
|---|---|
| Full Name | Dejan Stanković |
| ID | 66791 |
| Real ID | 1255 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
