83 Dejan Stankovic PES 2010
| Name | Dejan Stankovic |
|---|---|
| Full Name | Dejan Stanković |
| ID | 1255 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
62
Defence
80
Body Balance
87
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
83
Response
82
Agility
82
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
86
Shot Power
83
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
76
Swerve
81
Header
79
Jump
84
Technique
77
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
6
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
- P10 Box-to-Box
- Positioning
- Shooting from Distance
| Name | Dejan Stankovic |
|---|---|
| Full Name | Dejan Stanković |
| ID | 1255 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
