61 de Vesse PES 2008
| Name | de Vesse |
|---|---|
| ID | 8902 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
66
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
83
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
72
Agility
70
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
55
Swerve
71
Header
75
Jump
72
Technique
62
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | de Vesse |
|---|---|
| ID | 8902 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players