76 de Vezze PES 2010
| Name | de Vezze |
|---|---|
| ID | 8902 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
66
Defence
73
Body Balance
81
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
78
Agility
78
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
66
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
78
Swerve
71
Header
75
Jump
80
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Playmaking
| Name | de Vezze |
|---|---|
| ID | 8902 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
