70 Demouge PES 2008
| Name | Demouge |
|---|---|
| Full Name | Frank Demouge |
| ID | 6314 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Willem II |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
31
Defence
80
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
74
Agility
76
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
70
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
75
Header
81
Jump
75
Technique
72
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Demouge |
|---|---|
| Full Name | Frank Demouge |
| ID | 6314 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Willem II |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
