73 Demouge PES 2010
| Name | Demouge |
|---|---|
| Full Name | Frank Demouge |
| ID | 6314 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Willem II |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
33
Defence
86
Body Balance
74
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
77
Response
65
Agility
76
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
80
Header
82
Jump
75
Technique
85
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
- Centre
| Name | Demouge |
|---|---|
| Full Name | Frank Demouge |
| ID | 6314 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Willem II |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
